foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

W związku z zaistniałą, trudną dla nas wszystkich sytuacją, zachęcamy uczniów do pozostawania w domach i korzystania z dostępnych materiałów: w telewizji, internecie, na nośnikach elektronicznych (np. e-podręczniki) w celu nauki poza szkołą, czyli nauki zdalnej. Nauczyciele przesyłają i dalej przesyłać będą wytyczne, zadania, ćwiczenia i wskazówki, z których można korzystać samodzielnie w domu, w celu utrwalania i usystematyzowywania wiedzy. MEN także rekomenduje ten sposób nauki, mając na uwadze fakt iż zamknięcie szkół to nie są dodatkowe ferie, ani czas wypoczynku!

Poniżej zamieszczone zostaną materiały edukacyjne – polecane platformy, strony i serwisy internetowe:

1.      epodreczniki.pl

2.  Portal wiedzy dla nauczycieli

3.  Strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i komisji okręgowych

4.  Podręcznik internetowy „Włącz Polskę!”

5.  Portal lektury.gov.pl

6.  Strona Centrum Nauki Kopernik

7.  Portale edukacyjne IPN: Portal edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej i Serwis IPN Przystanek historia

8.  Strona Krajowego Biura Programu eTwinning

9.  Serwis Ninateka

10.Serwis Muzykoteka Szkolna

11.Biblioteka Cyfrowa Polona

12.Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji

13.Serwis Telewizji Polskiej

14.Serwis Polskie Radio Dzieciom

Materiały dostępne na platformie są: bezpłatne, zgodne z podstawą programową dla szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych, udostępniane na otwartej licencji Creative Commons zapewniającej korzystanie z e-materiałów przez nauczycieli – oznacza to, że można je dowolnie wykorzystywać, przerabiać, drukować, kopiować itd., dostępne z  różnych urządzeń (komputer, laptop, tablet, smartfon), dostosowane do potrzeb uczniów z różnymi dysfunkcjami.

Także Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego wychodząc naprzeciw potrzebom uczniów uruchomia dziś Kujawsko-Pomorską e-Szkołę.

e- Szkoła rusza w poniedziałek o godz. 12.00 i będzie nadawać zajęcia dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Od 17.03.2020 r. od godz. 9:00 przygotowano lekcje online dla klas 8 szkół podstawowych. Wykłady, pokazy, warsztaty – z przerwami na pytania i dyskusję będą prowadzone z następujących przedmiotów: - język polski, - matematyka, - język angielski.

Lekcje będą prezentowane na żywo na kanale You tube. Wystarczy kliknąć na baner na stronie https://edupolis.pl/ lub www.kujawsko-pomorskie.pl