foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zdalne nauczanie nie zaniechało realizacji działań profilaktycznych w naszej szkole. Dlatego w związku z obchodzonym Światowym Dniem Trzeźwości, zapraszam do zapoznania się z informacjami na ten temat, umieszczonymi poniżej. Pamiętajcie, że profilaktyka i znajomość skutków nałogów, to najlepsza forma ochrony przed pułapką uzależnień. Zawarte informacje polecam uczniom i rodzicom - Pedagog szkolny

trzezw

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Celem Światowego Dnia Trzeźwości jest promowanie abstynencji i działań edukacyjno-informacyjnych w zakresie negatywnych skutków ubocznych alkoholu i choroby alkoholowej. Uzależnienie od alkoholu jest złożonym problemem i oprócz osób bezpośrednio chorujących, dotyka przede wszystkim najbliższą rodzinę, a nierzadko dzieci alkoholików. Światowa Organizacja Zdrowia WHO, mówi, że alkoholizm to pierwotna, przewlekła choroba charakteryzująca się zaburzeniami kontroli nad piciem, nadmiernym spożywaniem alkoholu pomimo negatywnych konsekwencji, które często powodują zakłócenia racjonalnego myślenia. Alkohol jest przyczyną wielu patologii społecznych, przestępstw czy wypadków drogowych.

Dlatego, zanim kiedykolwiek przyjdzie Ci na myśl sięgnięcie po alkohol, najpierw przypomnij sobie informacje, które znajdziesz w poniższych filmikach.

Krótki film o uzależnieniu:

https://www.youtube.com/watch?v=rLHvyud1zYY

DDA Dorosłe Dzieci Alkoholików:

https://www.youtube.com/watch?v=cHoEmQT8GuQ

Skąd wiedzieć czy to już alkoholizm? Objawy.

https://www.youtube.com/watch?v=rY-v831uMnU

Jaka jest droga do uzależnienia?

https://www.youtube.com/watch?v=oG0f8qRMGrc

zaw alk