foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Międzynarodowy Dzień Kropki w zerówce
Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Dzieci uważnie obejrzały film, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT. Bawiliśmy się też przy piosence o kropce i braliśmy udział w różnych "kropkowych' zabawach. Było kolorowo, "kropkowo" i radośnie.
 

Tekst i fot: Sylwia Wrzesińska

 

Międzynarodowy Dzień Kropki w klasie II

To święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych.

Dziś żaden drugoklasista nie był „w kropce”, za to każdy był „zakropkowany”.

Dzień rozpoczęliśmy od obejrzenia krótkiego filmu, pokazującego historię o  Vashti – nieśmiałej dziewczynce, która nie wierzyła w swoje możliwości- jednak kropka, którą narysowała na pustej kartce spowodowała, że uwierzyła w siebie i zaczęła rozwijać swój talent .
Ta historia zachęciła nas do zaprezentowania swoich zainteresowań i talentów.
Przygotowaliśmy kolorowe plakaty związane ze swoim hobby.
Podejmowaliśmy też działania, które doskonale rozwinęły naszą kreatywność- to były nasze plastyczne wariacje na temat kropki . Okazało się, że nasze rozwiązania i pomysły zaskakiwały nas samych.
Na koniec jury wybrało NAJBARDZIEJ ZAKROPKOWANĄ dziewczynkę - Zuzię Malcherek i chłopca - Antka Kupczaka i Franka Taraskę. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom oraz mógł zrobić sobie zdjęcie w zakropkowanej foto-budce.
To był emocjonujący dzień!

Pamiętajcie - każdy ma jakiś talent, wystarczy tylko w siebie uwierzyć- my się o tym przekonaliśmy

Tekst i fot: V.Falkowska, E. Wiśniewska