foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Dzień Pluszowego Misia w zerówce
„Miś ma w oczach szklane kulki, po to misiem jest,
Żeby było kogo tulić , kiedy pada deszcz.
Miś ma uszy do targania, po to misiem jest,
żeby mieć coś do kochania i wytarcia łez.”
Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie pluszowe misie opanowały dzisiaj naszą salę. „Przybyły” ze swoimi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.
Celem obchodów tego święta było: przybliżenie dzieciom w sposób bardzo przystępny historii pluszowego misia, przedstawienie w formie kolorowanek, puzzli, labiryntów różnych sylwetek misiów, zachęcanie do poszanowania zabawek.
Ten dzień pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy. Dziękujemy p. Edycie za zaproszenie do biblioteki i urozmaicenie naszego świętowania.
Tekst i zdjęcie: Sylwia Wrzesińska
 
 
25 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji uczniowie klasy III przynieśli swoje pluszaki do szkoły. Wspólnie z maskotkami uczestniczyli w wielu konkursach i zabawach ruchowych. Nie obyło się bez śpiewu, wyjadania słodkiego miodu i niespodzianek dla dzieci. Ten dzień był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy.
Tekst i zdjęcie: Hanna Krause